Najważniejsze rady związane z kupnem odzieży używanej dla dzieci

Zamierzasz zakupić swojemu dziecku używaną odzież? To wystrzałowy pomysł by zakupić wyśmienitej jakości szykowne ubrania w korzystnej cenie. Oto kilka porad związanych z zakupem konfekcji używanej.

1. Sprawdź jakie sklepy masz w miejscu zamieszkania i odwiedzaj je tak często jak to tylko możliwe. Nie zapomnij, że zawsze jest szansa na ciekawy zakup. W końcu z upływającym czasem zbudujesz wspaniałą garderobę dla najmłodszych.

2. Zbuduj listę potrzebnych ubrań i trzymają ją blisko siebie. Dzięki przygotowaniu nie zapomnisz o najważniejszych rzeczach a bardzo łatwo to zrobić w natłoku asortymentu.

3. Jeśli natrafisz na bardzo dobre znalezisko, ale nie będzie to stosowny rozmiar dla Twego dziecka możesz pomyśleć o dzieciach przyjaciół bądź krewnych. Takie ubranie możesz im podarować jako niewielki prezent.

4. Pomyśl z wyprzedzeniem. Wiele zimowych okryć można odszukać w miesiącach letnich, takie należałoby nabywać po niższej cenie i przechować do surowszych dni. To samo można zrobić ze zbyt dużymi ubraniami –w końcu dzieci szybko rosną.

5. Sprawdź jakość (oprócz spraw wyraźnych jak plamy, braki w guzikach, podarte szwy). Obróć ubranie w stronę światła naturalnego, niektóre wady nie są widoczne w sklepowym oświetleniu.

6. Bądź pomysłowy. Możesz znaleźć olśniewające ubranie lecz nie będzie ono w stanie perfekcyjnym, znajdziesz parę plam. Słabsze skażenia można zwyczajnie wyprać. Jeśli znajdą się takie, które pomimo wypraniu ich w pralce nadal pozostają, można je zatuszować cekinami, dekoracyjnymi łatami łatami, rozetami i tak dalej.

7. Poznaj producenta. Niektóre etykiety maja mocniejszą wartość w trakcie sprzedaży, dzięki temu będzie można na takiej rzeczy w dodatku zarobić.